Tworzymy magiczne wspomnienia, które będą trwały wiecznie.

Tworzymy obrazy,
które mówią więcej niż słowa
- uwieczniając emocje, miłość i radość Waszego dnia.

Zapewniamy, że twoje wspomnienia będą żywe na zawsze.

Przechwytujemy każdy uśmiech,
łzy szczęścia i niespodziewane momenty,
które czynią Twój dzień niepowtarzalnym.
OSTATNIO DODANE: ZOBACZ WSZYSTKIE
OSTATNIO DODANE: ZOBACZ WSZYSTKIE
kamerzysta Koneck | wideofilmowanie ślubów
kamerzysta Inowrocław | wideofilmowanie ślubów
kamerzysta wideofilmowanie Toruń | Włocławek | Radziejów | wideofilmowanie ślubów
wideofilmowanie Inowrocław | Słupca | Września | kamerzysta na ślub

Videofilmowanie Gostyń

filmowanie imprez w GostyniuJakie kryteria powinien spełniać profesjonalny kamerzysta? Nasza lista rekomendacji

Liczba warunków, jakie powinien spełnić profesjonalny kamerzysta bywa dość obszerna w zależności od oczekiwań, zagospodarowanego budżetu oraz kilku innych czynników. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając firmę, odpowiadającą za wideofilmowanie ślubów i wesel? Wystarczy samo portfolio, a może same opinie młodych par?

Przyjrzyj się już wcześniej zrealizowanym filmom ze ślubów i wesel

Najlepszym potwierdzeniem umiejętności kamerzysty jest oczywiście portfolio, czyli zestaw materiałów, po którym młoda para może ocenić, czy jakość dźwięku i obrazu jest satysfakcjonująca.

Szczególną uwagę warto zwrócić na:

 • Audio: jakość dźwięku ma kluczowe znaczenie przy całościowym odbiorze materiału wideo. Wszystkie kwestie mówione powinny być zrozumiałe, a sama wysokość głosu odpowiednio skalibrowana. Młode pary powinny dokładnie przyjrzeć się zdjęciom z ceremonii ślubnej, na której profesjonalny kamerzysta wykorzystuje dodatkowe urządzenie rejestrujące dźwięk. Jeśli ścieżka audio pozostawia wiele do życzenia, być może nie mamy do czynienia z profesjonalistą.
 • Obraz: obraz zarejestrowany podczas ślubu i wesela powinien mieć jasne, ciepłe i żywe kolory. Satysfakcjonujący efekt można uzyskać tylko przy wykorzystaniu dobrej klasy sprzętu. Poza tym warto zwrócić uwagę, czy operator dobrze radzi sobie z oświetlaniem scen – plan nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Amatorzy, oferujący videofilmowanie jako dodatek do innej działalności, mają z tym na ogół duży problem.
 • Ujęcia: decydujące znaczenie w odbiorze filmu z wesela będzie miała stabilizacja ujęć. Obraz nie powinien być rozproszony – profesjonaliści na ogół korzystają ze specjalnych statywów naziemnych, szczególnie przy ujęciach w kościele.
 • Cena i sprzęt: ostatnimi kryteriami, którymi należy kierować się przy wyborze kamerzysty jest jakość sprzętu, z jakiego korzysta firma oraz ostateczna cena. Za regułę należałoby przyjąć, że im lepszej klasy kamera, tym droższy koszt obsługi. Dobry operator powinien być wyposażony w dwie, profesjonalne kamery, gwarantujące obsługę w standardzie 1080p (dodatkowa i podstawowa), a także dodatkowe mikrofony i systemy oświetleniowe.

kamera w GostyniuWykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Gostyń.

Z naszej strony gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Gostyniu obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Videofilmowanie Złotów

filmowanie wesel ZlotowPrzed podpisaniem umowy z kamerzystą na wesele: sprawdź, czy masz do czynienia z profesjonalistą.

Za film w formacie Full HD trzeba dopłacić? Materiał z wesela będzie gotowy dopiero po 6 miesiącach? Zanim młoda para zdecyduje się na podpisanie umowy z kamerzystą, powinna sprawdzić, czy rzeczywiście ma do czynienia z profesjonalistą.

Profesjonalny kamerzysta za 600 zł? To mit.

Usługi doświadczonych kamerzystów na ślub i wesele to koszt od około 2 do 4, albo 5 tys. złotych w zależności od oprawy, warunków w umowie, w tym m.in. możliwości ingerencji w poprawki oraz wielu innych czynników.

Firmy, proponujące kompleksowe wideofilmowanie tego wyjątkowego dnia w cenie kilkuset złotych na ogół nie są w stanie zapewnić młodej parze spodziewanej jakości obsługi. Poza tym, ze względu na optymalizację kosztów, znaczna część z nich korzysta z niskiej klasy sprzętu – coraz częstszym zjawiskiem jest m.in. fakt wykorzystywania cyfrowych aparatów do rejestracji dźwięku i obrazu. Poza tym, przy tym budżecie należałoby całkowicie wyeliminować możliwość nanoszenia poprawek na etapie montażowym.

Brak umowy powinien być zmartwieniem dla młodej pary.

Kompetentny kamerzysta będzie nalegał na podpisanie umowy, która będzie zabezpieczeniem zarówno dla niego, jak i samych klientów. Warto zadbać o spisanie wszystkich szczegółów – nie tylko w zakresie określenia stron, kosztów, ale i m.in. tego, na kim będzie spoczywała odpowiedzialność w razie ewentualnego uszkodzenia sprzętu oraz pozostałych.

Jeśli firma, która oferuje videofilmowanie ślubów i wesel nalega na nie podpisywanie dokumentacji, to znak, że być może warto się wycofać.

Czas realizacji filmu z wesela.

kamerzysta ZlotowDoświadczeni operatorzy albo samodzielnie odpowiadają za montaż filmu z wesela, albo korzystają z usług specjalistów w obrębie tej samej firmy. Przed podpisaniem umowy, warto ustalić ostateczny czas realizacji i tak, np. profesjonaliści na ogół proponują 2-, 3-miesięczne terminy (zbyt krótki czas montażu, np. kilka dni to także powód do zmartwień, ponieważ może oznaczać, że nikt nie spędził odpowiedniego czasu nad postprodukcją) – amatorzy, 6-miesięczne, a nawet dłuższe.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Złotów.

Pracowaliśmy między innymi w takich miejscach jak:

 • Centrum Wypoczynkowo - Konferencyjne Zacisze
 • Pensjonat Poziomka

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Złotowie obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Videofilmowanie Wągrowiec

filmowanie wesel wagrowiecKamerzysta na ślub i wesele: profesjonalista i amator. Sprawdź, jakie są różnice.

Doświadczenie, kompetencje praktyczne, sprzęt oraz jakość obsługi – to główne elementy, którymi powinny kierować się młode pary, podejmując decyzję o wyborze kamerzysty na ślub i wesele.

Młode pary, które rozglądają się za firmami, oferującymi kompleksowe videofilmowanie powinny zwrócić szczególną uwagę nie tylko na kontakt oraz ogólne warunki w umowie, ale i jakość portfolio oraz klasę sprzętu, jakim posługuje się na co dzień kamerzysta.

Poprzednie realizacje to dobra wizytówka firmy.

Firma, która proponuje młodej parze wideofilmowanie ślubu i wesela powinna zacząć od przeglądania portfolio i zapoznawania się z dotychczas zrealizowanymi materiałami.

Warto zwracać szczególną uwagę na te najtrudniejsze pod względem technicznym sceny, czyli m.in. ujęcia z ceremonii ślubnej w kościele, podczas której kamerzysta powinien poradzić sobie z trudnym w obsłudze sztucznym oświetleniem i rozproszonym dźwiękiem.

Profesjonalni kamerzyści korzystają z dodatkowych lamp, urządzeń ułatwiających rejestrowanie dźwięku i pozostałych akcesoriów, czego nie zagwarantuje nawet najlepszy amator – pewnych uwarunkowań technologicznych nie sposób przeskoczyć warsztatem.

Rekomendacje znajomych nie zawsze bywają trafne.

Kamerzysta z polecenia to nie zawsze dobry pomysł na realizację własnej pamiątki ślubnej. Każda para ma inne oczekiwania, planowany budżet oraz poczucie wartości artystycznej. Z tego też powodu, warto sięgać po oferty ogólnodostępnych firm i weryfikować ewentualne opinie z parami, które już do tej pory korzystały z ich usług.

Jakość/standard materiału.

kamerzysta wagrowiecZanim młoda para zdecyduje się na podpisanie umowy z kamerzystą, powinna zwrócić szczególną uwagę także na standard materiału wyjściowego, jaki otrzymają od firmy.

Należy przyjąć, że dziś powszechnie stosowaną rozdzielczością jest Full HD (1080p), rzadziej HD Ready, a zupełnie nie do przyjęcia jest 480p PAL, czyli standard odpowiedni dla płyty DVD. W przypadku, kiedy kamerzysta oczekuje dodatkowej zapłaty za 1080p, młoda para powinna pomyśleć o dalszym kontynuowaniu poszukiwań profesjonalisty.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Wągrowiec.

Z naszej strony gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie.

Pracowaliśmy między innymi w takich miejscach jak:

 • Hotel Pietrak
 • Hotel Jamajka

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Wągrowcu obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Videofilmowanie Wolsztyn

filmowanie wesel wolsztynNegocjujcie z kamerzystą. Wesele i ślub to jedyne takie wydarzenie w życiu.

Zanim zdecydujecie się na wideofilmowanie ślubu przy współpracy z firmą, poleconą przez znajomych, warto abyście przeanalizowali także oferty innych operatorów, którzy być może będą w stanie zaproponować znacznie korzystniejsze warunki przy zachowaniu optymalnej ceny.

Wybór kamerzysty na wesele tylko z pozoru wydaje się łatwy. Na rynku, wśród ofert pojawia się coraz więcej firm, które proponują videofilmowanie przy budżetach już od kilkuset złotych. Za przesadnie korzystną ceną, najczęściej kryją się nieprofesjonalni operatorzy, którzy szukają tylko uzupełniającego źródła miesięcznych dochodów.

W jaki sposób sprawdzić, czy macie do czynienia ze specjalistą?

Dobry kamerzysta korzysta z nowoczesnego sprzętu.

To nieprawda, że do zrealizowania dobrego filmu ze ślubu i wesela, wystarczy operator o dobrym poczuciu estetycznym i wprawnym oku. Pewne kwestie techniczne są niemożliwe do zrealizowania przy wykorzystaniu niskiej klasy kamery, albo np. cyfrowej lustrzanki.

Profesjonalne firmy wyposażają swoich kamerzystów także w dodatkowy osprzęt, a w tym m.in. dodatkową kamerę na wypadek ewentualnego uszkodzenia oraz lampy oświetlające, alternatywne rejestratory dźwięku oraz pozostałe.

Umowa jest konieczna?

Doświadczony kamerzysta powinien chcieć podpisać kompletną umowę, w której pojawiają się wszystkie najważniejsze szczegóły, tj. nie tylko zakres zlecenia, koszt oraz strony, ale i regulacje, dotyczące ubezpieczenia sprzętu, a także precyzyjne terminy oraz pozostałe.

Umowa jest zabezpieczeniem nie tylko dla młodej pary, ale i samego kamerzysty.

Analiza portfolio.

kamerzysta w WolsztynieGłównym wyznacznikiem kompetencji firmy wideofilmującej będzie jednak samo portfolio. Jakość realizacji, montażu, zdjęć, jakości dźwięku oraz całej pozostałej oprawy powinny być decydujące podczas negocjacji. W miarę możliwości, warto obejrzeć materiały z różnych okresów, przeglądać wybrane sceny i ujęcia tak, aby upewnić się, że każdy film ze ślubu i wesela jest na swój sposób niepowtarzalny.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Wolsztyn.

Pracowaliśmy między innymi w takich miejscach jak:

 • Hotel "Pałac Wolsztyn"
 • Bernardowo

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Wolsztynie obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Videofilmowanie Nowy Tomyśl

dobry kamerzysta nowy tomyslPrzeczytaj to, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z kamerzystą

Wśród firm, które proponują młodym parom wideofilmowanie ich ślubu i wesela, coraz częściej pojawiają się oferty amatorów, szukających dodatkowego źródła utrzymania, nie traktując poważnie swoich usług. Jak wybrać tę profesjonalną firmę i nie dać się nabrać na niedoświadczonego kamerzystę?

Ile kosztuje kompletne, profesjonalne videofilmowanie ceremonii ślubnej i zabawy weselnej?

Profesjonalny kamerzysta za swoje usługi wystawy rachunek na ok. 2-3 tys. złotych, a usługi 2 operatorów podczas tego wyjątkowego dnia w życiu młodej pary to już koszt na ogół dwa razy większy.

Na rynku dostępne są także oferty osób, które proponują realizację zlecenia już w kwotach poniżej 1 tys. złotych, ale za tak przesadnie niską ceną na ogół kryje się amator, nie będący w stanie zagwarantować oczekiwanego poziomu pracy. Niewprawieni operatorzy, którzy tylko okresowo podejmują się filmowania ślubów najczęściej nie dysponują ani odpowiednim warsztatem artystycznym, ani wysokiej klasy sprzętem. Wybór amatora może skończyć się dla młodej pary przykrymi wspomnieniami i brakiem chęci powrotu do kiepsko zrealizowanej pamiątki ślubnej.

O co warto spytać kamerzystę, podczas pierwszego spotkania?

Podczas pierwszego spotkania z kamerzystą lub firmą, oferującej wideofilmowanie, warto zwrócić szczególną uwagę na:

 • portfolio: to od oceny portfolio na ogół zależeć będzie to, czy młoda para powinna podjąć współpracę z operatorem. Warto zapytać także o materiały, które nie pojawiły się na oficjalnej stronie internetowej w celu weryfikacji, czy wszystkie filmy są realizowane w równie dobry sposób.
 • sprzęt: ocena sprzętu odgrywa kluczową rolę przy wyborze kamerzysty. Warto pytać o wszystkie szczegóły, które mogą budzić wątpliwości, a w tym m.in. o jakość obrazu, markę oraz model kamery, obiektywów i statywów. Dobrym pomysłem będzie zorientowanie się czy, kamerzysta korzysta z dodatkowych akcesoriów do rejestrowania dźwięku oraz lamp naświetlających.
 • kontakt i pierwsze wrażenie: o tym jak będzie przebiegała współpraca zadecyduje także sam kamerzysta. Warto wybierać tych operatorów, z którym młoda para ma dobry kontakt, komfortowo czuje się w ich towarzystwie.

filmowanie wesel tomyslWykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Nowy Tomyśl.

Z naszej strony gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie.

Pracowaliśmy między innymi w takich miejscach jak:

 • Hotel Kopernik
 • Hotel Restauracja Iral
 • Hotel Restauracja HI-Fi

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Nowym Tomyślu obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Wideofilmowanie Toruń Bydgoszcz Inowrocław

Sprawdź termin i ofertę

Uzupełnij brakujące pola
Uzupełnij brakujące pola
Uzupełnij brakujące pola
Uzupełnij brakujące pola
wideofilmowanie_cennik

MATARI STUDIO ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Najczęściej pracujemy w województwach:

Kujawsko-Pomorskie