wideofilmowanie wesela

GALERIA VIDEO

wideofilmowanie inowrocław

Przygotowania, prezentacje, podziękowania rodzicom, ceremonie ślubne, zabawy weselne, etiudy romantyczne, teledyski.


GALERIA FOTO

fotograf inowrocław

Zdjęcia plenerowe oraz zdjęcia reportażowe ze ślubów oraz wesel.

wiedofilmowanie matari

kamerzysta w KolePrzed podpisaniem umowy z firmą wideofilmującą: o co spytać kamerzystę?

Wybór kamerzysty na wesele powinien być poprzedzony kilkoma zasadniczymi pytaniami, które ułatwią młodej parze zweryfikowanie, czy rzeczywiście mają do czynienia z profesjonalistą. O co pytać? O sprzęt? Standard wideo, a może jeszcze o coś innego? Przyjrzeliśmy się najważniejszym czynnikom, które zadecydują o podjęciu ostatecznej decyzji.

Liczba operatorów, filmujących ślub i wesele nie jest bez znaczenia.

Za standard należałoby przyjąć, że chociaż polskie śluby i wesela obsługują profesjonalne firmy, których podstawową specjalizacją jest wideofilmowanie, to na uroczystościach pojawiają się na ogół pojedynczy operatorzy.

To nic złego, chociaż rzeczywiście – najlepsze materiały wychodzą spod rąk kilku, tj. dwóch bądź trzech operatorów. Tego typu materiały wideo są znacznie bardziej wyszukane, a przejścia pomiędzy kolejnymi etapami dynamiczne.

Stabilizacja obrazu, czyli dlaczego weselny kamerzysta powinien być wyposażony w dodatkowy osprzęt.

Profesjonalna firma, która oferuje kompleksowe videofilmowanie powinna wyposażyć swoich operatorów w stabilizatory obrazu, ułatwiające późniejsze oglądanie gotowego materiału. Absolutnym minimum wydaje się tutaj zastosowanie tzw. steadicam'a, czyli sprzętu, który pozwala na płynne przechodzenie pomiędzy kolejnymi ujęciami, a także rejestrowanie obrazu np. z samochodu (ogranicza trzęsienie się obrazu).

Poza tym, dobrze, jeśli na wyposażeniu operatora jest profesjonalny, zewnętrzny mikrofon, który gwarantuje odpowiedni standard dźwięku przy trudnych okolicznościach, np. na sali weselnej lub podczas ceremonii w dużej katedrze, gdzie występuje charakterystyczne załamanie się ścieżki audio.

filmowanie wesel w KoleNagrywanie dźwięków wyłącznie za pomocą kamery bywa dyskusyjne i stosowane jest przez amatorskie grupy kamerzystów, którzy nie inwestują w rozwój i odpowiednią obsługę. Fakt wykorzystania zewnętrznego rejestratora ma szczególne znaczenie szczególnie podczas najważniejszych wydarzeń tego dnia, w tym m.in. przy okazji błogosławieństwa, mowy rodziców oraz pierwszego tańca.

Ostatecznie, kamerzystę warto spytać o to, jakie elementy wchodzą w skład gotowego materiału, koszt oraz fakt, czy firma jest w stanie obsłużyć młodą parę także w zakresie kilkugodzinnych zdjęć plenerowych.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Koło.

Z naszej strony gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Kole obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki