Tworzymy magiczne wspomnienia, które będą trwały wiecznie.

Tworzymy obrazy,
które mówią więcej niż słowa
- uwieczniając emocje, miłość i radość Waszego dnia.

Zapewniamy, że twoje wspomnienia będą żywe na zawsze.

Przechwytujemy każdy uśmiech,
łzy szczęścia i niespodziewane momenty,
które czynią Twój dzień niepowtarzalnym.
OSTATNIO DODANE: ZOBACZ WSZYSTKIE
OSTATNIO DODANE: ZOBACZ WSZYSTKIE
kamerzysta Koneck | wideofilmowanie ślubów
kamerzysta Inowrocław | wideofilmowanie ślubów
kamerzysta wideofilmowanie Toruń | Włocławek | Radziejów | wideofilmowanie ślubów
wideofilmowanie Inowrocław | Słupca | Września | kamerzysta na ślub

Wideofilmowanie Aleksandrów Kujawski

Wideofilmowanie wesel Aleksandrów Kujawski

Videofilmowanie Zławieś Wielka

wesele w Złejwsi WilkiejTym kieruj się przy wyborze kamerzysty na wesele. Nasze wskazówki.

Poza doświadczonymi firmami, które oferują wideofilmowanie przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, wśród ofert młode pary mogą trafić także na znacznie tańsze wyceny, proponowane przez amatorów. Przygotowaliśmy dla was skrócony poradnik, jak nie dać się nabrać na niewiarygodnie tanie usługi.

Znacznie niższa cena od konkurencji jest zawsze czymś uzasadniona.

Videofilmowanie ślubów i wesel jest dość szczególnym rodzajem usługi. Raz zarejestrowany obraz powinien być wyjątkową pamiątką, która ma cieszyć młodą parę przez kolejne lata wspólnego życia.

Nieprofesjonalny montaż lub wykorzystanie amatorskiego sprzętu może być powodem, dla którego wasz jedyny w swoim rodzaju dzień zostanie przedstawiony w mało satysfakcjonujący sposób.

Niedoświadczony kamerzysta to problem już podczas ceremonii.

Początkujący kamerzyści lub amatorzy, którzy szukają dodatkowego zarobku po pracy, wybierając wideofilmowanie mogą sprawiać pewne trudności już na etapie samych uroczystości, niewłaściwie komunikując się z młodą parą lub nadmiernie angażując gości podczas wesela.

Przesadnie niskie koszty obsługi wynikać także z kiepskiego warsztatu lub niskiej jakości sprzętu – na ogół, obie te kategorie pokrywają się ze sobą. Często przewijającym się problemem wśród niedoświadczonych kamerzystów jest m.in. problem z dźwiękiem, nie potrafiąc dostosować się do aktualnych potrzeb.

Zławieś kamerzystaPodczas negocjacji, przy odbiorze materiału tłumaczą, że powodem trzasków w ścieżce dźwiękowej była zbyt głośna gra zespołu lub zbytnia wilgotność powietrza. To popularne wymówki, z którymi nie zgadzają się profesjonaliści – w końcu to kamerzysta powinien dopasować się do aktualnych warunków dźwiękowych i oświetleniowych, a nie odwrotnie.

Warto mieć także na uwadze, że przesadnie tanie usługi firm, odpowiadających za wideofilmowanie może wynikać także z kiepskiego sprzętu, a tutaj m.in. z wykorzystania relatywnie tanich, ale nieprofesjonalnych lustrzanek cyfrowych, które jednak nie pozwalają na jakąkolwiek konfigurację obrazu, ani materiału dźwiękowego.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Zławieś Wielka.

Z naszej strony gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Złejwsi Wielkiej obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Videofilmowanie Golub Dobrzyń

filmowanie Golub DobrzyńCo powinien zawierać film ze ślubu i wesela? My już wiemy.

Profesjonalnie zrealizowany film z wesela i ślubu powinien zawierać od 4 do 5-6 najważniejszych wydarzeń. Dynamiczny, pozbawiony dłużyzn materiał to doskonała pamiątka na lata.

Te wydarzenia powinien uchwycić kamerzysta.

Przyjmuje się, że kamerzysta, odpowiadający za wideofilmowanie ślubów i wesel, powinien ująć przy rejestracji obrazu i późniejszej obróbce przede wszystkim etap błogosławieństwa, przyjazd pary do kościoła, samą ceremonię, a także: oczepiny, pierwszy taniec, toast. W dalszej kolejności to już pozostałe fragmenty zabawy gości.

Wielu kamerzystów coraz chętniej podejmuje się przeprowadzania krótkich wywiadów z osobami, które przewijają się między kolejnymi etapami wydarzeń.

Co ważne, na etapie montażu młoda para nie powinna uczestniczyć już przy współpracy, ponieważ to sam kamerzysta zadecyduje o tym jakie sceny pojawią się w firmie, a jakie warto byłoby usunąć. Profesjonaliści dbają, aby na finalnym materiale nie pojawiły się dwuznaczne sceny, które mogłyby popsuć ostateczny efekt – w tym wypadku kluczowym staje się jednak konsultacja z młodymi.

kamerzysta GolubWarto zwrócić uwagę, czy kamerzysta, który odpowiadał za videofilmowanie, udostępni cały zarejestrowany materiał; co prawda nie jest to powszechna praktyka, ale zdarza się, że młodej parze udostępnia się oryginalny zapis wideo za dodatkową opłatą.

Ile kosztuje dobry film ślubny?

Ceny filmów ślubnych bywają bardzo zróżnicowane. Na ogół ich kompletny montaż zajmuje ok. 2 miesiące, czasami nieco krócej, co uzależnione jest od samej długości wideo, obłożenia projektami operatora oraz szeregu pozostałych czynników. Za standard przyjmuje się, że przy 1 minucie filmu kamerzysta pracuje ok. 1 godzinę czasu już przy montażu. Na ogół, firmy specjalujące się w wideofilmowaniu udostępniają 2 kopie materiału końcowego, ale możliwe jest także zamówienie kilku kolejnych, w zależności od życzeń gości i rodziny. Ostateczny koszt to wynikowa standardu, np. film w HD, DVD, VCD, czy też odchodzący do lamusa VHS.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Golub Dobrzyń.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Golubiu Dobrzyniu obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Videofilmowanie Aleksandrów Kujawski

dobry kamerzysta w AleksandrowieNa nagranie filmu ze ślubu zamów profesjonalnego kamerzystę. Wiemy już, jak rozpoznać fachowca.

Wybór właściwego kamerzysty tylko z pozoru nie sprawia trudności. Polski rynek operatorów, obsługujących śluby i wesela pełen jest jednak ogłoszeń amatorów, którzy pod przystępną ceną, starają się ukryć braki doświadczenia oraz kiepskiej jakości sprzęt.

Niewielka cena może oznaczać znacznie mniej profesjonalny sprzęt.

Kamerzysta, który oferuje swoje usługi już od kilkuset złotych za kompleksowe videofilmowanie wesela i ślubu, prawdopodobnie nie jest zawodowcem, a jego obecność w branży to tylko chęć przyjęcia dodatkowego zlecenia w celu podreperowania domowego budżetu.

 Nierzadko zdarza się, że pod tanimi ogłoszeniami kryją się nie firmy, a osoby prywatne, których sprzęt nie jest ubezpieczony na wypadek losowego zdarzenia, a ich obsługa pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się także, że tacy operatorzy korzystają z mało zaawansowanego, a często także amatorskiego sprzętu. Chętnie korzystają z cyfrowych aparatów, które są rzeczywiście kilkunastokrotnie tańsze od profesjonalnych kamer, a w efekcie ich wideofilmowanie to raczej rola przypadku, niż doświadczenia.

Brak DOF'u, kiepska optyka i tryb „auto” to tylko część z powodów, dla których lustrzanka nie sprawdzi się podczas ceremonii.

filmowanie wesele AleksandrówPowodów, dla których lustrzanka cyfrowa nie nadaje się do uwiecznienia obrazu z wesela i ślubu jest wiele. Poza takimi błahymi sprawami jak brak możliwości ingerowania w automatyczne ustawienia, pojawiają się znacznie poważniejsze przeszkody, a w tym m.in. brak głębi ostrości podczas filmowania (tzw. DOF), a także hałaśliwa optyka urządzenia (głos pracy optyki może pojawiać się w zapisie ścieżki dźwiękowej), ale i zbyt szybkie nagrzewanie się matrycy.

Poza tym, większość dostępnych na polskim rynku lustrzanek cyfrowych nie pozwala na nagrywanie ciągłe przez czas dłuższy niż pół godziny, a zdecydowana większość przy nagrywaniu materiałów wideo nie pozwala na korzystanie z wbudowanej stabilizacji obrazu oraz wielu innych funkcji.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Aleksandrów Kujawski.

Z naszej strony gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie.

Pracowaliśmy między innymi w takich miejscach jak:

  • Restauracja Hotel "Willa Radwan"
  • Pałac Targon
  • Willa Piast
  • Hotel Amazonka
  • Restauracja Teatralna

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Aleksandrowie Kujawskim obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Videofilmowanie Solec Kujawski

filmowanie w Solcu KujawskiemO profesjonalizmie firmy, oferującej videofilmowanie zadecyduje portfolio i umowa.

Poza samymi kosztami obsługi, dobrym i partnerskim kontaktem z kamerzystą, przy wyborze firmy, która będzie odpowiadała za wideofilmowanie na ślubie, młoda para powinna zwrócić także szczególną uwagę na dwa pozostałe czynniki: umowę i portfolio.

Sprawdź portfolio firmy i oceń, jakim warsztatem może pochwalić się kamerzysta.

Do jednych z głównych czynników, które powinny zadecydować o ostatecznym wyborze firmy proponującej videofilmowanie jest portfolio dotychczasowych prac. Tutaj warto upewnić się, czy materiały są kompletne, a ich autorem jest właśnie ta, a nie inna agencja.

Należy przejrzeć chociażby pobieżnie wybrane materiały, a przy tym - jeśli to możliwe, policzyć liczbę par na nich występujących. Jeśli na kolejnych zapisach wideo pojawiają się te same pary, możliwe, że młoda para ma do czynienia z początkującym specjalistą. Profesjonalny kamerzysta powinien móc pochwalić się przynajmniej kilkunastoma różnymi materiałami; oczywiście, jeśli jest ich mniej, to także nie oznacza, że mamy do czynienia z amatorem. Młodzi specjaliści nierzadko mają także ciekawe spojrzenie i zdarza się, że mogą zaoferować w tej samej cenie nieco więcej wrażeń artystycznych.

Za regułę można jednak przyjąć, że im większa liczba materiałów referencyjnych, tym lepiej. Doświadczeni specjaliści prawdopodobnie znacznie lepiej poradzą sobie z realizacją nagrać w przestrzeniach o mało optymalnym oświetleniu – poza tym doskonale znają standardowy przebieg wesela u ślubu, łatwiej dostosowując się do aktualnej sytuacji.

Pamiętaj o precyzyjnej umowie.

filmowanie w Restauracji JaskiniowejIstotną rolę przy wyborze ślubnego kamerzysty odgrywa także sama umowa, której format powinien być możliwie precyzyjny, jasny i w sposób oczywisty określać strony, przedmiot usługi oraz termin realizacji.

W dokumentacji powinny pojawić się opisy wideofilmowania, termin jego montaży, a także cena oraz ewentualne koszty wynikające z tytułu zerwania umowy przez którąkolwiek ze stron.

Warto zwrócić także szczególną uwagę na temat tego, czy firma odpowiadające za nagrywanie wesela będzie dysponowała prawem do wykorzystania wizerunku młodej pary np. do reklamowania swoich usług.

Wykonujemy usługi wideofilmowania na terenie miasta Solec Kujawski.

Z naszej strony gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie.

Pracowaliśmy między innymi w takich miejscach jak:

  • Hotel - Restauracja Leśna
  • Restauracja Jaskiniowa ( JuraPark )

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług videofilmowania.

W Solcu Kujawskim obsługujemy: 

śluby, wesela, studniówki

Wideofilmowanie Toruń Bydgoszcz Inowrocław

Sprawdź termin i ofertę

Uzupełnij brakujące pola
Uzupełnij brakujące pola
Uzupełnij brakujące pola
Uzupełnij brakujące pola
wideofilmowanie_cennik

MATARI STUDIO ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Najczęściej pracujemy w województwach:

Kujawsko-Pomorskie
wideofilmowanie_cennik

MATARI STUDIO ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Najczęściej pracujemy w województwach:

Kujawsko-Pomorskie